2014 İstanbul’da Denize Girilebilecek Temiz Yerler-Temiz Plajlar

2014 İstanbul’da Denize Girilebilecek Temiz Yerler-Temiz Plajlar
eca-star-reklam

Temiz Plajlar, İstanbulda denize girilecek temiz plajlar, Florya Güneş Plajı, Menekşe plajı. Havalar ısınmaya başladı. Vatandaş plaj ve havuzlara akın etmeye başladı. Hangi plajlar temiz, nerelerde denize girilir? , İstanbul’daki 69 yüzme alanının “iyi kalite”, 11 yüzme alanının ise “yeterli kalite”de deniz suyuna sahip olduğu belirlendi.

BİR TEK RİVA PLAJI

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün yüzme alanlarında yapmış olduğu ölçümlere göre, deniz suyu kalitesi, iyi, yeterli ve uygunsuz olmak üzere üçe ayrıldı. Son ölçümlere göre İstanbul’da Riva Plajı’nda deniz suyu uygunsuz kalitede çıktı.

Kilyos, Tarabya, Caddebostan, Florya, Selimpaşa, Gümüşyaka, Silivri, Kumburgaz ve Şile’nin de aralarında yer aldığı bir çok fazla noktada deniz suyu iyi kalitede. Yani temiz.

İstanbul’un en çok fazla denize girilen yerlerinden olan Adalar’da gercekleşen analizlerin hepsi “iyi” kalitede.

9 noktadadeniz suyu yeterli kalitede. Bunların arasında Binkılıç Çilingoz PLajı, Beylikdüzü Gürpınar Halk Plajı, Büyükçekmece Çocuk Sahili, Ağva Halk Plajı bulunuyor .

80 YÜZME ALANI BELİRLENDİ

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü Çevre Sağlığı Şube Müdürü Hüseyin Özyurt, “İlimizde 80 yüzme alanı belirlenmiştir. Yapılan analizlere göre uygunsuz kalitede suya rastlanılmamıştır. Tüm yüzme alanları halkımızın güvenle gireceği şekilde sezona hazırdır. Sayın halkımızı şu konularda da uyarmak istiyoruz. Yüzme dönemlerinde üzücü olaylar de olabiliyor. Özellikle yüzme alanı olarak belirlenmeyen yerlerde boğulmalar yaşanabiliyor. Bu sebepten ötürü yüzme alanı olarak belirlenmemiş yerlerde denize girilmemesini rica ediyoruz.” diyor.

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları