2014 Google’da En Çok Arananlar

2014 Google’da En Çok Arananlar
eca-star-reklam

Google, 2014’ün küresel ve ülkeler bazında en çok arananlarını listeledi. İşte Türkiye’de ve dünyada en çok aratılanlar… 2014 Google’da En Çok Arananlar. 2014 Google’da En Çok Aranan kelimeler,sanatçılar, olaylar

2014 yılında Google’da en çok arananlar
Yıl sonu yaklaşırken, teknoloji şirketleri yılı özetleyen listeler ve videolar paylaşmaya devam ediyor. Facebook ve Twitter’ın ardından, Google da 2014 yılı için bir liste yayınladı ve en çok arananlarını listeledi.

Google Trends altından ulaşabileceğiniz listelere Türkiye özelinde baktığımızda Yükselen Aramalar’da genel olarak ülke gündeminin izlerini görmek mümkün.

Ülke gündemini birebir yansıtan Seçimler, Soma, İşid, Kobani, Torba yasa, Gazze gibi başlıklar listenin yarısını oluşturuyor. Listenin diğer yarısı ise Dünya Kupası, Flappy Bird, Als hastalığı, Selfie gibi daha sosyal konulardan oluşmuş.

Türkiye’den 2014’te en çok arananlar
Seçim Sonuçları
Dünya Kupası 2014
Soma
Flappy Bird
Kobani
IŞİD
ALS Hastalığı
Selfie
Torba Yasa
Gazze
Dünya gündemine baktığımızda ise en yüksek arama yapılan isim geçtiğimiz aylarda vefat eden Robin Williams oldu. Ölümü tüm dünyada yankılanan ünlü isim Google’da en çok aranan isim olmuş. Dünya Kupası, Ebola, ALS hastalığına dikkat çeken Ice Bucket Challenge, Malezya havayollarının kaybolan uçağı, Flappy Bird, Conchita Wurst, IŞİD, Frozen filmi, Sochi Kış Olimpiyatları listenin geri kalanını oluşturuyor.

Tüm dünyada 2014’te en çok arananlar
Robin Williams
World Cup (Dünya Kupası)
Ebola
Malaysia Airlines
ALS Ice Bucket Challenge
Flappy Bird
Conchita Wurst
ISIS (IŞİD)
Frozen
Sochi Olympics

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları