2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında Çocuğum Hangi Okula Gidecek

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında Çocuğum Hangi Okula Gidecek
eca-star-reklam

Bu Sene ilk defa okula başlayacak (2009 Nisan Eylül arası doğumlu çocuklar) minik öğrenciler ve velileri için büyük heyecan başlıyor. Acaba çocuğum hangi okula ne zaman yazılacak. 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında Çocuğum Hangi Okula Kaydolacak? 2014-2015 birinci sınıf kayıt sonuçları, 2014-2015 okul kayıtları, çocuğumu ilk okulu nasıl yazdıracağım, çocuğumu nasıl okula kaydettireceğim, çocuğumun kayıt sonucunu nasıl öğrenirim, e okul kayıt sonuçları sitemizde

e-kayıt sonuçları,ilk okul birinci sınıf kayıt sonuçları, ilkokul birinci sınıf kayıt sonuçları nasıl yapılır, ilkokul kayıtları nasıl yapılır, internet kaydı sonuçları, internet kayıt sonuçları, internet kayıt sonuçları nasıl öğrenilir, internet kayıt sonuçlarını nasıl öğrenirim, milli eğitim bakanlığı öğrenci kayıtları, öğrencimin kaydını nasıl öğrencem, çocuğum hangi okula çıktı, çocuğum hangi okula gidecek, birinci sınıf çocuğum hangi okula gidecek.

Artık öğrencilerin kayıtları elektronik ortamda nüfusa dayalı sistemle otomatik olarak yapılmış oluyor. Yani hangi kayıt bölgesinde iseniz o bölgedeki en yakın okula öğrencinin kaydı çıkmış oluyor…

2014 Yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması Kapsamında Oluşan Yerleştirmeye Esas Puan Değerleri için tıklayınız...

2014-2015 öğretim yılı e-Kayıt uygulaması sonucu adres bilginize göre İlkokul 1. sınıfa veya Ortaokul 5. sınıfa kayıt yaptırmanız gereken okulu görmek için tıklayınız..

MEB zorunlu ilköğretim çağına giren 1. ve 5. sınıf öğrencilerinin ilkokul ve ortaokul kayıt işlemlerinin tamamladı. – Birinci Sınıf Öğrenci Sayısı: 1 Milyon 335 bin 721 – Beşinci Sınıf Öğrenci Sayısı: 1 milyon 217 bin 737 olarak açıklandı. Kayıtlar öğrencilerin MERNİS bilgileri esas alınarak gerçekleştirildi.

Öğrenciler ikametgahlarına en yakın okullara yerleştirildi. Kayıt için veli-öğrencilerin herhangi bir başvuru yapmasına gerek yok. Kayıt işlemi Milli Eğitim Bakanlığının E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirildi. Hangi Çocuklar 1. Sınıfa Zorunlu Kayıt Oldu – 2008 Yılı Doğumlular: Geçen yıl veli isteği veya doktor raporu alarak kayıt yaptırmayan tüm öğrenciler, 2009 Yılı Doğumlular: Ocak-Şubat-Mart doğumlular 1. sınıfa kayıt edildiler. – 2009 Yılı Nisan-Eylül Doğumlular: Kayıtlar veli isteğine bırakıldı. İkametgahlarına en yakın okula geçici olarak kayıt edildiler.

2009 Nisan Eylül arası doğumlu çocuklarını okula göndermek isteyen veliler okula yazılı bir dilekçe ile başvurarak çocuklarının kesin kayıt işlemini yaptırabilmektedir.

İlk ve Ortaokullara Yerleştirme Sonuçları Nasıl Öğrenilecek? Milli Eğitim Bakanlığının e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Giriş Ekranından (https://e-okul.meb.gov.tr/IlkOgretim/MEM/IOM00009.aspx) adresine girilerek çocukların T.C. kimlik numaraları yazılarak yerleştirildiği okul ve okulun iletişim bilgileri görülebilecek.

Kimler Rapor Alacak ve Rapor İşlemleri Nasıl Olacak? Dilekçe İşlemleri: 2009 Ocak, Şubat ve Mart Doğumlular okul müdürlüğüne dilekçe vererek 1. sınıf kayıtları 1 yıl ertelenebilecek.

Rapor İşlemleri: 2008 yılı 69, 70, 71 aylık çocuklar (Ekim, Kasım, Aralık 2008 doğumlular) alacakları doktor raporu ile kayıtlarını 1 yıl erteletebilecek. Alınan raporlar okullar açıldığında teslim edilecektir.

Ortaokullara Kayıt İşlemleriOrtaokul kayıtları da 1. sınıflar gibi MERNİS kayıtları esas alınarak adrese en yakın okula göre yapıldı. İlkokulu bitiren tüm öğrencilerin kayıtları ikametgahına en uygun devlet okuluna gerçekleştirildi.

Kimler İstediği Okula Kayıt Yaptırabilecek? Aşağıda verilen grupta yer alan öğrencilerin kayıtları, velilerinin istemesi ve durumlarını belgelendirmeleri şartı ile istedikleri resmi okullara eğitim öğretim yılı başında gerçekleştirilecek. •Özel Eğitime İhtiyacı Olan Bireyler, • Şehit ve Muharip Gazi Çocukları Öğrenci Nakilleri, Taşınma ve Adres Değişikliği Görev yeri değişen memurlar ile ikamet adresleri değişen velilerin çocuklarının okul kayıtları yeni adreslerine göre sistem tarafından otomatik güncellenecek.

Çocuğum Sistemde Kayıtlı Değil Ne Yapmalıyım? Her ne sebeple olursa olsun hiç bir okula kaydı yapılmamış çocuğun velisi aşağıdaki işlemleri sırasıyla gerçekleştirecek. 1. İlçe Nüfus Müdürlüğüne Gidip Adres Kontrolü Yaptırmalıdır, 2. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Başvuracaktır.

Özel Okul, Konservatuvar ve İmam Hatip Ortaokullarına Kayıtlar Nasıl Olacak? Konservatuvarlar, özel okullar ve imam hatip ortaokullarına kayıt işlemlerinde adres dikkate alınmamaktadır. E-okul işlemleri açılınca, çocuklarını bu okullara kaydettirmek isteyen veliler herhangi bir evrak ya da nakil istemeye gerek duyulmaksızın doğrudan bu okullara başvuracaktır.

MEB zorunlu ilköğretim çağına giren 1. ve 5. sınıf öğrencilerinin ilkokul ve ortaokul kayıt işlemlerinin tamamladı.

– Birinci Sınıf Öğrenci Sayısı: 1 Milyon 335 bin 721

Beşinci Sınıf Öğrenci Sayısı: 1 milyon 217 bin 737 olarak açıklandı.

Kayıtlar öğrencilerin MERNİS bilgileri esas alınarak gerçekleştirildi. Öğrenciler ikametgahlarına en yakın okullara yerleştirildi.

Kayıt için veli-öğrencilerin herhangi bir başvuru yapmasına gerek yok.

Kayıt işlemi Milli Eğitim Bakanlığının E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirildi.

Hangi Çocuklar 1. Sınıfa Zorunlu Kayıt Oldu

2008 Yılı Doğumlular: Geçen yıl veli isteği veya doktor raporu alarak kayıt yaptırmayan tüm öğrenciler,

2009 Yılı Doğumlular: Ocak-Şubat-Mart doğumlular 1. sınıfa kayıt edildiler.

2009 Yılı Nisan-Eylül Doğumlular: Kayıtlar veli isteğine bırakıldı. İkametgahlarına en yakın okula geçici olarak kayıt edildiler.

2009 Nisan Eylül arası doğumlu çocuklarını okula göndermek isteyen veliler okula yazılı bir dilekçe ile başvurarak çocuklarının kesin kayıt işlemini yaptırabilmektedir.ögrenciler

Sistemde görünen öğrenciler okullara giderek kesin kayıtlarını yaptıracaklar. 2014  hangi okula kayıt yaptırabilirim, hangi okula kayıt yaptıracağım, 2014-2015  e okul kayıt ,  2014-2015  e okul ilköğretim kayıtları, birinci sınıfa kayıt nasıl yapılır, çocuğum hangi okula gidecek, en son ne zaman kayıt yapılabilir, ilköğretim kayıtları, ilkokul birinci sınıfa kayıtlar, ilkokul kayıtları nasıl yapılır, 2014meb, nasıl öğrenirim, nasıl okul değiştiririm, nasil yaparim, ne zaman kayıt yapmam, okul kayıtları ne zaman,Çocuğum hangi okula kayıt oldu,çocuğumun kaydı hangi okulda,çocuğum hangi okula kayıtlı 2014-2015 ,  çocuğum hangi okula kayıt olacak, e kayıt sorgulama, e kayıt sorgulama, e kayıt 2014, lise kayıt sorgulama, 1.sınıflar saat kaçta okula gidecek, ana okulu  saat kaçta, ilköğretim nakil işlemleri 2014,ilkokul nakil işlemleri,e okul nakil işlemleri 2014,okul nakil işlemleri,okul nakil işlemleri 2014,e okul nakil,ortaokul nakil işlemleri,e okul nakil kayıtları,okul nakil,ilkokullarda nakil işlemler, nakiller ne zaman açılacak. çocuğum hangi okula gidecek 2013 2014-e okul çocuğum hangi okula gidecek-e okul sorgulama çocuğum hangi okula gidecek 2014-çocuğum hangi okula gidecek nasıl öğrenebilirim-çocuğum hangi okula gidecek nasıl öğrenirim-e okul sorgulama çocuğum hangi okula gidecek 2014-çocuğum hangi okula gidecek oyunları-çocuğum hangi okula gidecek meb-

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları