2012- 2013 Yılı Burs, Öğrenim ve Katkı Kredisi, Yurt Başvuru Duyurusu

2012- 2013 Yılı Burs, Öğrenim ve Katkı Kredisi, Yurt Başvuru Duyurusu
eca-star-reklam

Burs, Öğrenim ve Katkı Kredisi, Yurt Başvuru Duyurusu

Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürü Hasan Albayrak, yükseköğretim programlarına girecek öğrencilerin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvurularının 17 Eylül-7 Ekim tarihlerinde yapılacağını açıkladı.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), bir yükseköğretim kurumuna devam eden ara sınıf öğrencilerinin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvurularını 2 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında yapabileceğini bildirdi.

2012-2013 öğretim yılında YURKUR yurtlarında barınmak, burs, öğrenim ve katkı kredisi almak isteyenler için başvuru esasları belirlendi. 2012-2013 öğretim döneminde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanacak öğrencilerin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları; ösym tarafından üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren, halen bir yükseköğretim kurumuna devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans, ve yüksek lisans) öğrencilerinin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları 2 Temmuz- 5 Ağustos tarihleri arasında yapılabilecek.

Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programlarına girecek öğrencilerin başvuruları 17 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında www.kyk.gov.tr adresindeki internet sayfasından yapılacak. Kurum yurtlarında barınmakta iken devam ettikleri öğretim kurumlarını normal süresinde bitiremeyen öğrencilerinin yurt başvuruları ise daha önce barındıkları yurt müdürlüklerince 10-23 Eylül tarihleri arasında kabul edilecek.

Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları 3-14 Eylül tarihleri arasında, yedek listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kesin kayıtları ise 17 Eylül tarihinden itibaren başlayacak. Yurtlar ise 10 Eylül tarihinde hizmete açılacak.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları