2011 Yeşilçam Ödülleri yeni sahiplerini bekliyor

2011 Yeşilçam Ödülleri yeni sahiplerini bekliyor
eca-star-reklam
[reklam_metin]

Bu yıl dördüncü kez verilecek olan Yeşilçam Ödüllerinin en güçlü adayları arasında ‘Çoğunluk’, ‘Av Mevsimi’ ve ‘Eyyvah Eyvah’ gibi filmler yer alıyor.

4. Yeşilçam Ödüllerinin 11 ana dal, 2 özel kategorideki beşer adayı, Bergüzar Korel ve Engin Altan Düzyatan’ın sunduğu, basın toplantısında geçtiğimiz akşam açıklandı.

http://www.cabadak.com/?attachment_id=8935Yeşilçam Ödüllerinin ilk etabında, filmlerin yaratıcı ekiplerinin ve sektör temsilcilerinin yer aldığı ilk jüri değerlendirme yaptı. Filmlerin yaratıcılarının hiçbir dalda kendi filmlerine oy kullanamadıkları ve Noter huzurunda yapılan bu ilk değerlendirme sonucunda, her kategoride en çok oyu alan 5’er aday belirlendi.

Yeşilçam Ödülleri’nin ikinci etap jürisi ise, sektörle birlikte, sinema akademisyenlerinin, iş, kültür, sanat ve medya dünyasının kamuoyu önderleri konumundaki sinemaseverleri de kapsayan isimlerden oluşuyor. TÜRSAK Vakfı tarafından şubat ayının son haftasında gönderilecek ikinci etap dosyaları oylayacak olan Türkiye’nin en geniş katılımlı jürisi, ilk jürinin seçtiği her daldaki beşer aday arasından her dalın birincilerini belirleyecek.

Sinema sektöründen isimlerin yer aldığı Yeşilçam Ödüllerinin ilk etap jürisinin belirlediği aday filmler, büyük jüri için tekrar gösterilecek. 4. Yeşilçam Ödülleri Jüri Üyeleri, aday filmleri, TÜRSAK Vakfı’nca kendilerine iletilecek giriş kartlarıyla 25 şubat-3 mart tarihleri arasında Atlas Sineması’nda ücretsiz olarak izleyebilecek.

http://www.cabadak.comYeşilçam Ödüllerinde, Mart ayı içerisinde, ikinci etap jürinin değerlendirme dosyaları teslim alınarak noter huzurunda oylama zarflarının tasnifi yapılacak. 4. Yeşilçam Ödüllerinin her kategorisindeki birinciler, 28 Mart 2010’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda, görkemli bir törenle açıklanacak. En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Müzik, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Genç Yetenek ve En İyi İlk Film kategorilerinde verilecek ödül heykelciklerinin yanı sıra En İyi Film ödülü 250.000 TL, En İyi İlk Film ödülü 50.000 TL ile desteklenecek. Bu yıl ayrıca En İyi Yönetmen ödülü de 50.000 TL para ödülü verilerek desteklenecek.

4. Yeşilçam Ödülleri aday listesi

» En İyi Film:

Av Mevsimi, Çoğunluk, Eyyvah Eyvah, Kavşak, Kosmos, Yahşi Batı.

» En İyi Yönetmen:

Yavuz Turgul-Av Mevsimi, Seren YüceÇoğunluk, Selim Demirdelen-Kavşak, Reha Erdem-Kosmos, Ömer Faruk Sorak-Yahşi Batı.

» En İyi Kadın Oyuncu:

Demet Akbağ-Eyyvah Eyvah, Demet Evgar-Yahşi Batı, Esma Madra-Çoğunluk, Sevinç Erbulak-Prensesin Uykusu, Türkü Turan-Kosmos.

» En İyi Erkek Oyuncu:

Bartu Küçükçağlayan-Çoğunluk, Cem Yılmaz-Av Mevsimi, Güven Kıraç-Kavşak, Sermet Yeşil-Kosmos, Tansu Biçer-Kosmos.

» En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:

Bülent Emin Yarar-Beş Şehir, Çetin Tekindor-Av Mevsimi, Okan Yalabık-Av Mevsimi, Salih Kalyon-Eyyvah Eyvah, Zafer Algöz-Yahşi Batı.

» En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:

Melisa Sözen-Av Mevsimi, Nihal KoldaşÇoğunluk, Özge Özpirinççi-Veda, Selen Uçar-Büyük Oyun, Şebnem Sönmez-Beş Şehir.

» En İyi Görüntü Yönetmeni:

Barış Özbiçer-Çoğunluk, Florent Herry- Kosmos, Mirsad Heroviç-Yahşi Batı, Türksoy Gölebeyi-Ses, Uğur İçbak-Av Mevsimi.

» En İyi Senaryo:

Ata Demirer-Eyyvah Eyvah, Onur Ünlü- Beş Şehir, Reha Erdem-Kosmos, Selim Demirdelen-Kavşak, Seren Yüce-Çoğunluk, Yavuz Turgul-Av Mevsimi.

» En İyi Müzik:

Fahir Atakoğlu/Serkan Çağrı-Eyyvah Eyvah, REDD-Prensesin Uykusu, Selim Demirdelen-Kavşak, Tamer Çıray-Av Mevsimi, Zülfü Livaneli-Veda.

» En İyi Sanat Yönetmeni:

Hakan Yarkın-Veda, Hakan Yarkın-Yahşi Batı, Meral Efe-Çoğunluk, Ömer Atay- Kosmos, Sırma Bradley-Av Mevsimi.

» En İyi Genç Yetenek:

Büşra Pekin-Çok Film Hareketler Bunlar, Damla Sönmez-Mahpeyker/Kösem Sultan, Esma Madra-Çoğunluk, Şenay Orak-Min Dit/Ben Gördüm, Umut Kurt-Kavşak.

» En İyi İlk Film:

Çakal-Erhan Kozan, Çoğunluk-Seren Yüce, Çok Film Hareketler Bunlar-Ozan Açıktan, Kavşak-Selim Demirdelen, Köprüdekiler-Aslı Özge, Romantik Komedi- Ketche.

» En İyi Kurgu:

Çağrı Türkan-Yahşi Batı, Çiçek Kahraman/Natalin Solakoğlu-Ses, Mary Stephen-Çoğunluk, Reha Erdem-Kosmos, Selim Demirdelen-Kavşak.

Ödüller, 28 martta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

[reklam_metin]

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları