10 milyar dolara ‘Sevda’ya 4 villa!

10 milyar dolara ‘Sevda’ya 4 villa!
eca-star-reklam

10 milyar dolara 'Sevda'ya 4 villa!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Sevda Tepesi’yle ilgili son durumu Akşam Gazetesi’ne açıkladı.  Bayraktar, imar değişikliği yapılan Suudi Kral’ın arazisiyle ilgili şunları söyledi: “Kral ailesi oraya otel yapmayacak. Ailesi için villa inşa edecek, belki 4 tane. Kendisi oturacak. İmar değişikliği, orada sadece turizm lakinçlı yapılabilir. Sonuçta bu da turizm yatırımı. Adam 20 küsur yıl önce satın almış, yazıktır. İmarı da çok verilmedi. Arazisi 57 dönüm, imar bin 700 metrekareden iki kat, yani 3 bin 400 metrekareye verildi. Tek bir ağaç bile kesemez. Bence oraları da korur, güzelleştirir. Süreç daha bitmedi. Büyükşehir onayladı şimdi 6 bakan ile Başbakan’ın onayından geçecek. 25 yıllık sorun çözülmüş olacak.”

10 MİLYAR DOLARLIK YARDIMIN SIRRI

Bakan Bayraktar,
Türkiye
ile Suudi Arabistan arasında siyasi yakınlaşma yaşandığını belirterek, bunun bölge dengeleri açısından
Türkiye
‘nin lehine bir durum oluşturduğunu söyledi.
Bayraktar, “Kral ailesi
Türkiye
‘ye yardımcı oluyor. 10 milyar dolar tutarında bir yardımı oldu” dedi. Bu rakamın hibe olduğunu belirten Bayraktar, “Dünya piyasaları krizde ve nakit darlığı var. Şimdi Suudi devleti yeni bir yardım yapabilecek” diye konuştu.

BELEDİYE MECLİSİ’NİN KARARI

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları